Home 



 | 



 Sign in 



 | 



 Register 
    


Registration form       Competitions      Selection list     FAQ



PGAWC Vrsac , SERBIA

Num Name and surename Nationality Team Glider Status
1 XHONATAN ISLAMI ALBANIA ALBANIA SKYWALK TEQUILA4 confirmed.........male......L
2 YAUHENI VIKHOR BELARUS POLESSKIY DESANT ADVANCE ALPHA-5 confirmed.........male......XL
3 VITALI KAZLOUSKI BELARUS POLESSKIY DESANT INDEPENDENCE GARUDA waiting registration form
4 VALERY TZVETANOV BULGARIA ADAM confirmed.........male......M
5 BISER ANDONOV BULGARIA PERNIK GRADIENT BRIGHT 3 waiting registration form
6 DIMITAR RALEV BULGARIA PERNIK BG GRADIENT , BRIGHT 5 confirmed ........male......xl
7 JIMMY GIROUX CANADA OZONE confirmed.........male......XL
8 VLADIMÍR SOVA CZECH REPUBLIC GRADIENT DENALI confirmed.........male......L
9 IVANA BALÁKOVÁ CZECH REPUBLIC confirmed.........female......S
10 KAMIL KONEčNÝ CZECH REPUBLIC SKY ANAKIS 3 M confirmed.........male......M
11 ANETA KONEčNÁ CZECH REPUBLIC SKY ANAKIS 3 M confirmed.........female......M
12 MARKETA TOMASKOVA CZECH REPUBLIC confirmed.........female......M
13 VLASTIMIL VACHTL CZECH REPUBLIC BGD ADAM confirmed.........male......M
14 VERONIKA CULKOVÁ CZECH REPUBLIC ADAM BGD confirmed.........female......M
15 RADEK VÁCLAVIK CZECH REPUBLIC DENALI - GRADIENT confirmed.........male......XXL
16 TOMAS LEDNIK CZECH REPUBLIC CZECH REPUBLIC BGD ADAM confirmed.........male......L
17 LUCIE LEDNIK TIMIOPULU CZECH REPUBLIC CZECH REPUBLIC BGD ADAM confirmed.........female......S
18 ONDREJ MICKAL CZECH REPUBLIC BGD ADAM waiting registration form
19 VLASTIMIL KRICNAR CZECH REPUBLIC AXIS COMPACT 3 waiting registration form
20 PETRA HALADEJ CZECH REPUBLIC waiting registration form
21 PAK SHING WONG HONG KONG ONEPOLAR APCO VISTA3 confirmed.........male......M
22 SANDOR KASZAS HUNGARY BGD HUNGARY BGD ADAM confirmed.........male......M
23 ISTVÁN GYARMATI-SZABÓ HUNGARY BGD HUNGARY NOVA MENTOR 3 confirmed.........male......M
24 VIRÁG SZEBENYI HUNGARY BGD HUNGARY TEAM UP SUMMIT2 waiting registration form
25 EKA NESTI WULANSARI INDONESIA GARUDA PRIMA 5 777 DECK confirmed.........female......M
26 ELISA MANUEKE INDONESIA DECK 777 confirmed.........male......M
27 LIS ANDRIANA INDONESIA DECK 777 confirmed.........female......S
28 FRANKY KOWAAS INDONESIA KPC INDONESIA SUPAIR EONA confirmed.........male......XL
29 HENING PARADIGMA INDONESIA GARUDA 1 confirmed.........male......M
30 DEDE SUPRATMAN INDONESIA INDONESIA NIVIUK confirmed.........male......M
31 ARIS AFRIANSYAH INDONESIA INDONESIA PRIMA 1 GRADIENT BRIGHT 5 confirmed.........male......M
32 NANVIE TAGAH INDONESIA KPC-MANADO SKYLINE-BOLTIM OZONE GEO3 confirmed.........female......M
33 THOMAS WIDYANANTO THOMAS INDONESIA GARUDA PRIMA 2 U-TURN INVINITY 4 confirmed.........male......XL
34 INDRA LESMANA INDONESIA INDONESIA PRIMA 2 SUP'AIR. EONA confirmed.........male......L
35 ABRIEL SENDOW INDONESIA KPC MANADO SKYLINE BOLTIM SUP'AIR EONA confirmed.........male......L
36 REZA TAMPENAWAS INDONESIA KPC MANADO SKYLINE BOLTIM SUP'AIR EONA confirmed.........male......M
37 BELINDA SIGARLAKI INDONESIA KPC MANADO SKYLINE BOLTIM BGD ADAM
38 IKE AYU WULANDARI INDONESIA GARUDA 4 BGD ADAM confirmed.........female......M
39 RONI PRATAMA INDONESIA GARUDA1 BGD-WASP confirmed.........male......L
40 IFA KURNIAWATI INDONESIA GARUDA 5 NIVIUK HOOK 2 confirmed.........female......S
41 RIKA WIJAYANTI INDONESIA GARUDA 4 MESCALL 4 confirmed.........female......M
42 JAFRO MEGAWANTO JAFRO INDONESIA GARUDA 1 ICARO PICA confirmed.........male......L
43 ARDI KURNIAWAN INDONESIA GARUDA 2 BGD-WASP confirmed.........male......L
44 JONI EFENDI INDONESIA GARUDA 1 BGD-WASP confirmed.........male......L
45 DIAH KRISTINA RAHAYU INDONESIA GARUDA 5 NIVIUK HOOK 2 confirmed.........female......S
46 REZA C KAMBEY INDONESIA GARUDA 3 BGD-WASP confirmed.........male......L
47 NOFRICA YANTI INDONESIA GARUDA 4 PAWN 777 confirmed.........female......M
48 RIO INDRAKUSUMAH INDONESIA GARUDA PRIMA 6 NOVA ION confirmed.........male......M
49 WAHYU YUDHA INDONESIA BGD confirmed.........male......L
50 DARUMAKA RAJASA INDONESIA 777 PAWN confirmed.........male......L
51 MILAWATI SIRIN INDONESIA NIVIUK confirmed.........female......M
52 TAKESHI FURUTA JAPAN BGD ADAM Confirmed ........male......XL
53 KIM KI HYEON KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) ADAM confirmed.........male......L
54 HIZDRI GUBETINI KOSOVO KOSOVO BGD ADAM confirmed.........male......M
55 BURIM JASHARI KOSOVO KOSOVO BGD BASE confirmed.........male......XL
56 AVNI KUÇI KOSOVO KOSOVO BGD ADAM confirmed.........male......XL
57 ALBAN KURTISHI KOSOVO KOSOVO BGD WASP - TEAM LEADER confirmed.........male......M
58 PETRIT MUSTAFA KOSOVO KOSOVO BGD ADAM confirmed.........male......L
59 EDUARD DACI KOSOVO KOSOVO OZON ELEMENT 2 confirmed.........male......L
60 HALIM MUSA KOSOVO KOSOVO BGD WASP confirmed.........male......XL
61 FANOL SHALA KOSOVO KOSOVO BGD ADAM confirmed.........male......XL
62 FADIL GERGURI KOSOVO KOSOVO OZONE RUSH waiting for registration form
63 BASHKIM TOÇANI KOSOVO KOSOVO TIGER waiting for registration form
64 BORJAN JOVANOSKI MACEDONIA BGD ADAM confirmed.........male......M
65 MILE JOVANOSKI MACEDONIA GRADIENT BRIGHT4 confirmed.........male......L
66 MARTIN JOVANOSKI MACEDONIA FLY BGD BGD ADAM confirmed.........male......L
67 GLIGOR ZAFIROV MACEDONIA OZONE RUSH 4 confirmed.........male......L
68 LJUPCO ATANASOV MACEDONIA NIVIUK HOOK 2 confirmed.........male......L
69 BOJAN MARSENIC MONTENEGRO MONTENEGRO TEAM SWING, MISTRAL 6 confirmed.........male......XL
70 MILAN DJALOVIC MONTENEGRO MONTENEGRO TEAM U-TURN confirmed.........male......XL
71 TODOR NEDOVIć MONTENEGRO MONTENEGRO TEAM GIN confirmed.........male......XL
72 NIKOLA KNEžEVIć MONTENEGRO MONTENEGRO TEAM NOVA confirmed.........male......XL
73 ANDJELKA POPOVIć MONTENEGRO MONTENEGRO TEAM SKYWALK, MESCAL2 confirmed.........female......M
74 MLADEN ZEčEVIć MONTENEGRO MONTENEGRO TEAM ICARO -CYBER T confirmed.........male......XL
75 DENIS BOŽOVIĆ MONTENEGRO MONTENEGRO EAM OZONE , DELATA 1 waiting registration form
76 SUNITA THAPA NEPAL TBA confirmed.........female......S
77 UMUT AKCIL NORTHERN CYPRUS NORTH CYPRUS BGD ADAM confirmed.........male......S
78 CEMAL DIREKCI NORTHERN CYPRUS NORTH CYPRUS BGD ADAM confirmed.........male......L
79 GORKEM BULUNC NORTHERN CYPRUS NORTH CYPRUS BGD ADAM confirmed.........male......XL
80 MAHMUT GUCEL NORTHERN CYPRUS NORTH CYPRUS BGD ADAM waiting registration form
81 VICTOR BUCHKOV POLAND ADVANCE ALPHA 5 confirmed.........male......M
82 KRYSTIAN WAJS POLAND TBA confirmed.........male......M
83 BOGUSłAW PELCZAR POLAND DUDEK NEMO 2 confirmed.........male......M
84 PERJESSY GYULA ROMANIA GRADIENT BRIGHT 5 confirmed.........male......M
85 SARIG ISTVAN ROMANIA TURBULENCIA GRADIENT BRIGHT 4 waiting registration form
86 RANCZ PAVEL ROMANIA TURBULENCIA GRADIENT BRIGHT 4 confirmed.........male......L
87 MARIUS STOIAN ROMANIA AIR ADRENALINE SKYWALK TREQUILA 4 confirmed.........male......M
88 STEFU MIHAI-DAN ROMANIA AIR ADRENALINE SKYWALK MESCAL confirmed.........male......M
89 MARKO TADIC SERBIA KOSAVA TEAM 5 waiting registration form
90 TAMARA KOSTIC SERBIA SKYWALK MESCAL 4 confirmed.........female......S
91 IVAN PAVLOV SERBIA ICARO PICA confirmed.........male......M
92 GORAN DJURKOVIC SERBIA confirmed.........male......M
93 SLOBODAN MALETIć SERBIA SKAYWALK, MESCAL confirmed.........male......M
94 DEJAN VALEK SERBIA ICARO PICA confirmed.........male......M
95 DRAGAN POPOV SERBIA GRADIENT BRIGHT 5 confirmed.........male......XL
96 MILICA MARINKOVIć SERBIA ICARO PICA waiting registration form
97 BOGDAN BUNDALO SERBIA SWING; MITO waiting registration form
98 JOVAN NOVAK SERBIA MESCAL 4 confirmed.........male......M
99 IGOR DAVIDOVIČ SERBIA UP PICO waiting registration form
100 MIODRAG BUJIC SERBIA U-TURN, EMOTION 3, M confirmed.........male......XL
101 DJORDJE PETROVIC SERBIA AK UP SUMMIT M confirmed.........male......L
102 MATJAŽ FERARIČ SLOVENIA BGD TEAM BGD - ADAM confirmed.........male......L
103 MATJAž SLUGA SLOVENIA GRADIENT, BRIGHT 5 confirmed.........male......L
104 FRANC PRELOVSEK SLOVENIA waiting registration form
105 DUŠKO GORENC SLOVENIA KPL KANJA GIN ATLAS waiting registration form
106 JAKA GORENC SLOVENIA FLY BGD BGD ADAM confirmed.........male......L
107 VALERIJA PADJEN SLOVENIA TRIPLE SEVEN ROOK confirmed.........female......M
108 BORIS STOPAR SLOVENIA KPL KANJA NOVA ION 4 confirmed.........male......XL
109 SLAVKO ARMIč SLOVENIA KANJA SKY, FIDES 2 confirmed.........male......M
110 RENATO HEREGA SLOVENIA LINTVAR BGD WASP confirmed.........male......M
111 KEREM DINCER TURKEY BGD TEAM BGD - ADAM waiting registration form
112 IBRAHIM DINCER TURKEY BGD TURKEY BGD - ADAM waiting registration form
113 SERHAD KARADUMAN TURKEY NORTH CYPRUS BGD ADAM confirmed.........male......M
114 MEHMET ASKAR TURKEY BGD TURKEY SKYWALK TEQULİA waiting registration form
115 ANDY SHOW UNITED KINGDOM UP ASCENT 3 confirmed.........male......XL
116 SIMON SYKES UNITED KINGDOM confirmed.........male......XL
117 KATIE LAWRENCE UNITED KINGDOM confirmed.........female......S
118 DAVID MERCER UNITED KINGDOM UP ASCENT confirmed.........male......L
119 ANDREW TILLSLEY UNITED KINGDOM confirmed.........male......XL
120 ANDREW WEBSTER UNITED KINGDOM UP UK UP ASCENT 3 confirmed.........male......M
121 MATTHEW BIGNELL UNITED KINGDOM UP UK UP ASCENT 3 confirmed.........male......L
122 DONALD BODILL UNITED KINGDOM U-TURN EVOLUTION confirmed.........male......M
123 CHARLES GRANTHAM UNITED KINGDOM UP MAKALU 4 confirmed.........male......XL

©2014 Paragliding accuracy world cup