Home 



 | 



 Sign in 



 | 



 Register 
    


Registration form       Competitions      Selection list     FAQ



PGAWC Taldykorgan KAZAKHSTAN

Num Name and surename Nationality Email Glider StatusPriority
1 CHEN ZHOU CHINA CANCELLED
2 JIANGWEI BU CHINA SKY CHINA SKY PARAGLIDERS FIDES 5 waiting registration form and photo for ID Card
3 WULAZIBAIKE ALAILIBAIKE CHINA CHINA ADVANCE ALPHA5 confirmed.........male......XL
4 IVANA BALAKOVA CZECH REPUBLIC BGD ADAM confirm .........female.....S
5 DARUMAKA RAJASA INDONESIA TRIPLE SEVEN PAWN confirmed.........male......M
6 RAKHMAT SAUMA ABDULLAH INDONESIA 777 Indonesia DECK WAITING LIST
7 FRANKY KOWAAS INDONESIA SULUT HEBAT KPC GIN BOLERO 6 confirmed.........male......XL
8 WAHYU YUDHA INDONESIA Garuda BGD ADAM confirmed.........male......L
9 REZA C. KAMBEY INDONESIA Garuda BGD WASP confirmed.........male......L
10 EKA NESTI WULANSARI INDONESIA BOLERO6 confirm........female ..........M
11 LIS ANDRIANA INDONESIA Garuda 777 DECK confirm .........female.....S
12 JHONI EFENDI INDONESIA BGD confirmed.........male......L
13 ELISA MANUEKE INDONESIA KNIGHT 777 confirmed.........male......M
14 MILAWATI SIRIN INDONESIA GINGLIDERS YETI confirm........female ..........M
15 NOFRICA YANTI ICHA INDONESIA Garuda 777 PAWN confirm........female ..........M
16 ARIS AFRIANSYAH INDONESIA GARUDA GRADIENT BRIGHT 5 confirmed.........male......M
17 THOMAS WIDYANANTO INDONESIA U-TURN EMOTION 3 confirmed.........male......XL
18 INDRA LESMANA INDONESIA GARUDA NIVIUK HOOK 2 confirmed.........male......L
19 IKE AYU WULANDARI INDONESIA Garuda BGD ADAM confirm........female ..........M
20 TINI MARIANA PERTIWI PERTIWI INDONESIA GARUDA 777 DECK confirm .........female.....S
21 HENING PARADIGMA INDONESIA Garuda 2 BGD ADAM confirmed.........male......M
22 RINA KUSUMANINGRUM INDONESIA Garuda BGD EPIC confirm .........female.....S
23 RIKA WIJAYANTI INDONESIA Garuda SKYWALK MESCAL4 confirm........female ..........M
24 RONI PRATAMA INDONESIA Indonesia BGD WASP confirmed.........male......L
25 PUNGKY PURWATMODJO LANTIP INDONESIA 777 Indonesia 777 KNIGHT WAITING LIST
26 JAFRO MEGAWANTO INDONESIA Garuda MESCAL 4 confirmed.........male......L
27 ARDI KURNIAWAN INDONESIA Indonesia BGD WASP confirmed.........male......L
28 ANANG DWI MARTANTO INDONESIA 777 indonesia DECK 777 confirmed.......male ..........S
29 LUIGI BORSOI ITALY waiting registration form and photo for ID Card
30 YEVGENIY MIKHAILOV KAZAKHSTAN SC SKORPION 4 EN C confirmed.........male......M
31 VIKTOR KOZLOV KAZAKHSTAN Kazakhstan SWING MISTRAL confirmed.........male......XL
32 IGOR KORENSKIY KAZAKHSTAN BOLERO 6 confirmed........male.......L
33 ALEXANDR SMELYANETS KAZAKHSTAN Орлы Жетесу confirmed.........male......XL
34 DINARA USMANOVA KAZAKHSTAN 777 confirm........female ..........M
35 NATALYA GONCHAROVA KAZAKHSTAN OZONE ATOME confirmed......female......L
36 YERMEK AMANBAYEV KAZAKHSTAN BGD ADAM confirmed.........male......M
37 YEVGENIY ORESHKIN KAZAKHSTAN confirmed.........male......L
38 VASSILIY TKACHENKO KAZAKHSTAN 777, DECK confirmed.......male.......M
39 NATALYA IZOTOVA KAZAKHSTAN 777 DECK confirm .........female.....S
40 AIDAR KAKABAYEV KAZAKHSTAN Flying spur SKY COUNTRY DISCOVERY 4 Waiting registration form and photo for ID card
41 IGOR VIRSHKI KAZAKHSTAN Kazakhstan NIVIUK confirmed.........male......XXL
42 YURIY VIRSHKI KAZAKHSTAN Kazakhstan TRIPLE SEVEN confirmed.........male......XL
43 MAKSIM MOLDOVANOV KAZAKHSTAN KAZAHSTAN BGD ADAM confirmed.........male......XL
44 ANATOLIY KOSCHELNIKOV KAZAKHSTAN BGD ADAM confirmed........male......XL
45 RAFAEL NASYROV KAZAKHSTAN confirmed........male......XL
46 MAXIM SABITOV KAZAKHSTAN confirmed.........male......M
47 ALEXANDR KOMPANEYETS KAZAKHSTAN ASA GRIF confirmed.........male......L
48 RUSLAN SAFIULIN KAZAKHSTAN SKY COUNTRY confirmed.........male......M
49 OLEG KOVINKO KAZAKHSTAN confirmed.........male......XXL
50 IGOR SHALASHOV KAZAKHSTAN SKY CUNTRY confirmed.........male......XL
51 SERGEY GRISHKO KAZAKHSTAN GIN confirmed.........male......XXL
52 NAIL NIYAZOV KAZAKHSTAN NIVIUK confirmed.........male......L
53 BYUNGCHANG JEUN KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) SKY-FRIEND SKY - FIDES5 confirmed.........male......XL
54 SANGGYU LIM KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) Team Davinci RHYTHM CANCELLED
55 JUNGMAN CHOI KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) TEAM DIVINCI RHYTHM CANCELLED
56 YOUNGSOO KIM KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) TEAM DAVINCI ADAM waiting registration form and photo for ID Card
57 LEE TAESOO KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) SKY-KOREA SKY PIEDS 5 confirmed.........male......M
58 DONGHWA YANG KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) SKY-KOREA RHYTHM Confirm .......female......XS
59 INSUK KANG KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) ADAM confirm .........female.....S
60 MOHD FAIZAL ABDUL WAHAB MALAYSIA DAVINCIN waiting registration form and photo for ID Card
61 BAT-ERDENE GANBAT MONGOLIA Mongolian Hang Gliding and Paragliding Association GIN BOLERO confirmed.........male......M
62 TUMENBAYAR CHULUUNBAT TUMENBAYAR CHULUUNBAT MONGOLIA SPRINT3 confirm .........female.....S
63 BATDAVAA ALZAKHGUI MONGOLIA Mongolian team GIN ATLAS-X ALFA confirmed.........male......L
64 ARIUNBAT KHADKHUU MONGOLIA Mongolian Hang Gliding and Paragliding Association GIN BOLERO confirmed.........male......M
65 BUDSUREN LODOIKHUU MONGOLIA Mongolian Hang Gliding and Paragliding Association OZONE ZERO confirmed.........male......M
66 MUNGUNJIGUUR CHIMEDDAGVA MONGOLIA Mongolian Hang Gliding and Paragliding Association GIN SPRINT EVO confirmed.........male......XL
67 BATSAIKHAN CHOIJKHORLOO MONGOLIA Mongolian Hang Gliding and Paragliding Association PRO-DESIGN THEMA confirmed.........male......L
68 BYAMBA-OCHIR GANTUMUR MONGOLIA Mongolian Hang Gliding and Paragliding Association GIN BOLERO confirmed.........male......XL
69 POPA VALENTIN ROMANIA Transilvania Team SKYWALK MESCAL 5 confirmed.........male......XL
70 MARIUS STOIAN ROMANIA Transilvania Team SKYWALK MESCAL 5 confirmed.........male......M
71 MIHAI-DAN STEFU ROMANIA TRANSILVANIA TEAM SKYWALK MESCAL 4 confirmed.........male......M
72 FLORIAN STEFAN AGAFIU ROMANIA TRANSILVANIA TEAM SKY COUNTRY confirmed.........male......M
73 PAVEL RANCZ ROMANIA GRADIENT BRIGHT 4 confirmed......male......L
74 ADRIAN DAN VILCAN ROMANIA GRADIENT DENALI confirmed.........male......L
75 GEORGE COTET ROMANIA Nimbus No Limits GRADIENT BRIGHT 4 Confirmed.........male.......M
76 MIRZA DANIEL ROMANIA nimbus no limits U TURN EVOLUTION confirmed........male......L
77 BLUMHAGHEL VALER ROMANIA nimbus no limits GRADIENT BRIGHT 4 confirmed........male......M
78 GHEORGHE-CATALIN BIZERA ROMANIA NIMBUS NO LIMITS UTURN EMOTION 3 confirmed.........male......M
79 ALEXANDR SHALNOV RUSSIA Russia KOYOT 2 - 28 confirmed.........male......XL
80 EVGENII KAZAKOV RUSSIA GIN BOLERO6 confirmed........male......L
81 RUDAKOV ALEKSEI RUSSIA Russia HOOK 3 waiting registration form and photo for ID Card
82 NATALIA LIPATNIKOVA RUSSIA NIVIUK HOOK 3 Confirm .......female......XS
83 EVGENIY ROGOZHNIKOV RUSSIA DREAM PARAAVIS confirmed........male........M
84 ALENA SHABALINA RUSSIA NIVIUK HOOK 3 confirmed........female......M
85 DMITRIY DENISOV RUSSIA KHR(Russia) ? confirmed.........male......M
86 IGOR KAZAKOV RUSSIA waiting registration form and photo for ID Card
87 ALIM DJATDOEV RUSSIA RUSSIA(KHR) confirmed.........male......M
88 ROBERT ADZHIEV RUSSIA confirmed.........male......XL
89 ZUHRA DJANIBEKOVA RUSSIA (KHR) RUSSIA confirm .........female.....S
90 MUHAMMAT CHOMAEV RUSSIA KHR(Russia) confirmed.........male......XXL
91 RIF ASADULLIN RUSSIA Russia DELTA 2 waiting registration form and photo for ID Card
92 ABDULLAH ALQARNI MASTER SAUDI ARABIA Saudi Arabia JIN PARAGLIDING waiting registration form and photo for ID Card
93 IVAN PAVLOV SERBIA No Name ICARO PICA confirmed.........male......M
94 DEJAN VALEK SERBIA No name ICARO PICA confirmed.........male......M
95 MATJAŽ FERARIČ SLOVENIA BGD TEAM ADAM confirmed.........male......L
96 FRANC PRELOVSEK SLOVENIA U TUREN confirmed.........male......M
97 JAKA GORENC SLOVENIA Triple seven team 777 D LIGHT confirmed.........male......M
98 MATJAž SLUGA SLOVENIA Zlatorog Laško GRADIENT, BRIGHT 5 confirmed.........male......L
99 ROK PRELOžNIK SLOVENIA BGD TEAM BGD ADAM confirmed.........male......L
100 SERHAD KARADUMAN TURKEY North Cyprus Team BGD ADAM CANCELLED
101 KEREM DINCER TURKEY TURKISH NATIONAL TEAM BGD ADAM confirmed.........male......M
102 IBRAHIM DINCER TURKEY TURKISH NATIONAL TEAM BGD ADAM confirmed.........male......M
103 EROL ASLANTAS TURKEY TURKISH NATIONAL TEAM BGD ADAM confirmed.........male......M
104 AHMET ŞİMŞEK TURKEY TURKISH NATIONAL TEAM BGD ADAM confirmed.........male......M
105 MAKSYM KURGANOV UKRAINE S.E.A. SMART PROGRESS - 32 confirmed........male......XXL
106 UMUT AKCIL NORTHERN CYPRUS North Cyprus BGD ADAM confirmed.......male ..........S
107 CEMAL DIREKCI NORTHERN CYPRUS NORTH CYPRUS BGD ADAM confirmed.........male......L
108 MURAT MENDELİ NORTHERN CYPRUS NORTH CYPRUS TEAM BGD ADAM confirmed.........male......L
109 AVNI KUÇI KOSOVO Shqiponja Artë BGD (ADAM) CANCELLED
110 ALBAN KURTISHI KOSOVO Shqiponja Artë - Suhareke BGD CANCELLED
111 SAFET SYLAJ KOSOVO Shqiponja Artë - Suhareke OZONE CANCELLED
112 NIJAZI GASHI KOSOVO Shqiponja Artë - Suhareke BGD CANCELLED
113 HIZDRI GUBETINI KOSOVO BGD Kosova BGD CANCELLED
114 GËZIM STATOVCI KOSOVO Aero Klub LLAPI BGD CANCELLED
115 FANOL SHALA KOSOVO BGD KOSOVA BGD ADAM CANCELLED
116 PETRIT MUSTAFA KOSOVO BGD Kosova BGD EPIC CANCELLED

©2014 Paragliding accuracy world cup