Home 



 | 



 Sign in 



 | 



 Register 
    


Registration form       Competitions      Selection list     FAQ



PGAWC Korca ALBANIA

Num Name and surename Nationality Email Glider StatusPriority
1 YLBER RAHMANI AFGHANISTAN Ferizaji BGD waiting registration form and photo for ID Card
2 ARBER HAXHIAJ ALBANIA Ozone team ATOM 3 confirmed.........male......XL
3 EDUARD DACI ALBANIA Kosovo team BGD ADAM confirmed.........male......L
4 BLERIAN BRACE ALBANIA Albania BRIGHT 5 confirmed.........male......M
5 ALBAN NELAJ ALBANIA OZONE RUSH 5 waiting registration form and photo for ID Card
6 SILJAN ZANI ALBANIA confirmed.......male ........S
7 SIDRIT DEDA ALBANIA RUSH confirmed.........male......M
8 XHONATAN ISLAMI ALBANIA OZONE ATOM3 confirmed.........male......L
9 GERHARD MUÇA ALBANIA OZONE waiting registration form and photo for ID Card
10 ILIR DAVIDHI ALBANIA UP - KIBO waiting registration form and photo for ID Card
11 GERALD BRAND ALBANIA Canada XCOR EZ- ROCKET waiting registration form and photo for ID Card
12 ARBER XHAJA ALBANIA Albania ADAM BGD confirmed.........male......XL
13 ARTION VRETO ALBANIA Albania SKYWALK, MESCAL 5 confirmed.........male......XL
14 ENDRIT RRAHMANI ALBANIA Kosovo Team BGD ADAM waiting registration form and photo for ID Card
15 ARLIND ALIKAJ ALBANIA BUZZ3 waiting registration form and photo for ID Card
16 GENC PECANI ALBANIA Aeroclub Gjirokastra OZONE BUZZ4 waiting registration form and photo for ID Card
17 JULIAN MALOKU ALBANIA Aeroclub GJIROKASTRA OZONE BUZZ5 waiting registration form and photo for ID Card
18 REDI MAZI ALBANIA Aeroclub TIRANA NOVA ION 3 waiting registration form and photo for ID Card
19 ANISA LERA ALBANIA Aeronautika Shqiptare OZONE ELEMENT2 waiting registration form and photo for ID Card
20 DIMITAR RALEV BULGARIA PERNIK GRADIENT, BRIGHT 5 confirmed.........male......XL
21 VALERY TZVETANOV BULGARIA BGD ADAM confirmed.........male......M
22 STEFAN PENDOV BULGARIA GECKO confirmed.........male......L
23 IVO MARKOV BULGARIA ATLAS Sofia GRADIENT DENALI confirmed.........male......M
24 YASEN NEYCHEV BULGARIA Atlas SKYWALK MASALA confirmed.........male......XL
25 ANDREY MIHAYLOV BULGARIA Atlas Sofiq GIN BOLERO 6 confirmed.........male......M
26 STEFAN PISHTOVKOLEV BULGARIA Pernik GIN BOLERO 6 confirmed.........male......XL
27 IVANA BALAKOVA CZECH REPUBLIC CZECH TEAM BGD ADAM confirm .........female.....S
28 VACLAVIK RADEK CZECH REPUBLIC GRADIENT DENALI 28 confirmed.........male......XXL
29 SERGEI USANOV SR ESTONIA Aerosport Estonia NOVA PRION 4 confirmed.........male......XL
30 JEVGENI KUUSMAN ESTONIA Aerosport Estonia ADVANCE ALPHA 5 confirmed.........male......L
31 JEVGENI JARTSEV ESTONIA Aerosport Эстония ADVANCE ALPHA 5 confirmed.........male......L
32 PIAZZALUNGA PASCAL FRANCE SKYWALK MASALA confirmed.........male......M
33 SCHUBERT ANDREAS GERMANY Germany Papillon PAPILLON BODYGUARD7SM waiting registration form and photo for ID Card
34 SVEN SCHNEIDER GREECE GOLDEN 4 confirmed.........male......L
35 HENING PARADIGMA INDONESIA Garuda 2 BGD ADAM CANCELLED
36 GITA REZKY YUANITA GUNTARI INDONESIA GIN BOLERO 6 confirm .........female.....S
37 ELISA MANUEKE INDONESIA Indonesia DECK confirmed.........male......M
38 NOFRICA YANTI INDONESIA Garuda SKYWALK confirm........female ........M
39 ARIS AFRIANSYAH INDONESIA Garuda 1 GRADIENT BRIGHT 5 confirmed.........male......M
40 ARIES PRIBAYA INDONESIA GIN YETI confirmed.........male......M
41 PANGERAN DIRGANTARA PRIBAYA INDONESIA EMOTION 3 confirmed.........male......M
42 INDRA LESMANA INDONESIA GARUDA BRIGHT5 confirmed.........male......L
43 RINA KUSUMA NINGRUM INDONESIA Garuda BGD EPIC confirm .........female.....S
44 BYUNGCHANG JEUN KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) SKY FRIEND FIDES 5 confirmed.........male......XL
45 MOONSEOB LIM KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) Gingliders YETI4 confirmed.........male......L
46 JIHUN YOO KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) KOREAPARASCHOOL BRIGHT5 confirm .........female.....S
47 CHANGMIN LEE KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) GINGLIDERS YETI4 confirmed.........male......XL
48 EUNYOUNG CHO KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) BRIGHT 5 Confirm .......female......XS
49 DONGHYEON OH KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) Gin glider YETI4 confirmed.........male......M
50 LEE TAESOO KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) SKY-FRIEND FIEDS5 confirmed.........male......M
51 SEONGMIN LEE KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) GINgliders BOLERO6 confirmed.........male......L
52 JAERYUN HA KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) FIDES5 CANCELLED
53 BYUNGCHEON YANG KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) BRIGHT 5 CANCELLED
54 INSUK KANG KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) ADAM confirm .........female....XS
55 SUNGCHUL SHIN KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) ATOM confirmed.........male......L
56 JUNGHUN PARK KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) Gingliders YETI4 confirm .........female.....S
57 KIHYEON KIM KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) confirmed.........male......L
58 JAEHUN HWANG KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) KOREA GRADIENT confirmed.........male......M
59 CHIGWON WON KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) Koreapara BRIGHT5 confirmed.........male......M
60 JUNG MIN LEE KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) YETI4 CANCELLED
61 SOYOUNG CHO KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) KOREA PARA SCHOOL BRIGHT 5/ GRADIENT confirm .........female.....S
62 DAGYEOM LEE KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) KOREA PARA SCHOOL GRADIENT BRIGHT 5 confirm .........female.....S
63 HYUNHEE KIM KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) FIDES5 confirm........female ........M
64 YANG DONGHWA KOREA, REPUBLIC OF (SOUTH KOREA) SKY-FRIEND GAIA Confirm .......female......XS
65 BOJAN UFCESKI MACEDONIA U-TURN INFINITY 3 confirmed.......male ........S
66 ALEKSANDRA UFCESKA MACEDONIA SKY RIDERS GRADIENT BRIGHT 5 confirm........female ........L
67 MILE JOVANOSKI MACEDONIA GRADIENT BRIGHT 4 confirmed.........male......L
68 KRISTIJAN TEMELKOSKI MACEDONIA GRADIENT BRIGHT 4 waiting registration form and photo for ID Card
69 ADAM SPIRKOSKI MACEDONIA Sky riders Prilep GRADIENT GOLDEN 3 waiting registration form and photo for ID Card
70 MAHAMOD JANTAN MALAYSIA NOVA ION2 confirmed.........male......L
71 GANBAT BATERDENE MONGOLIA team mongolia GIN BOLERO confirmed.........male......M
72 BATDAVAA ALZAKHGUI MONGOLIA Team mongolia ADAM confirmed.........male......L
73 CHULUUNBAT TUMENBAYAR MONGOLIA mongolia team GIN BOLERO6 confirm .........female.....S
74 ARIUNBAT KHADKHUU MONGOLIA team mongolia GIN BOLERO6 confirmed.........male......M
75 UYANGA ENKHBAATAR MONGOLIA team mongolia DAVINCHI confirm .........female.....S
76 OCHKHUU SODNOMBALJIR MONGOLIA team mongolia GIN BOLERO 6 confirmed.........male......L
77 PRATIVA BHUJEAL NEPAL Nepal National team confirm........female ........L
78 AART DE HARDER NETHERLANDS Nederland BGD ADAM confirmed.........male......XL
79 JOANNE VAN DEN BERG NETHERLANDS RISE 3 confirm........female ........L
80 FARMAN AHMED AHMED PAKISTAN pakistan RUSH4 OZONE waiting registration form and photo for ID Card
81 COTET GEORGE ROMANIA Nimbus No Limits GRADIENT BRIGHT 4 confirmed.........male......L
82 COTET MIHAELA ROMANIA Nimbus No Limits GRADIENT BRIGHT 4 confirm........female ........M
83 MIHAI-DAN STEFU ROMANIA Transilvania Sports & Fun SKYWALK MESCAL 4 confirmed.........male......M
84 ELENA-CRISTINA BROSU ROMANIA BGD-ADAM confirm .........female.....S
85 MIRZA DANIEL ROMANIA SWING ARCUS 7 confirmed.........male......L
86 OVIDIU MURARIU ROMANIA Aerofly Team U-TURN EVOLUTION confirmed.........male......M
87 TAKACS GABRIELA ROMANIA SKYWALK MESKAL 2 confirm .........female.....S
88 MARIUS STOIAN ROMANIA Transilvania Sports & Fun SKYWALK MESCAL 5 confirmed.........male......M
89 GHEORGHE CATALIN BIZERA ROMANIA AEROFLY TEAM U-TURN EVOLUTION confirmed.........male......M
90 ABDULLAH ALQARNI MASTER SAUDI ARABIA JIN PARAGLIDING waiting registration form and photo for ID Card
91 GORAN DJURKOVIC SERBIA MESCAL 5 confirmed.........male......M
92 IVAN PAVLOV SERBIA No Name ICARO PICA confirmed.........male......M
93 ANTON SVOLJŠAK SLOVENIA GRADIENT, BRIGHT 5 confirmed.........male......M
94 LARA LEBAN SLOVENIA 777 D-LIGHT confirm........female ........M
95 MATJAž SLUGA SLOVENIA DJP Zlatorog Laško GRADIENT BRIGHT 5 confirmed.........male......L
96 JAKA GORENC SLOVENIA Triple seven team 777 DECK confirmed.........male......M
97 DUŠKO GORENC SLOVENIA GIN - ATLAS confirmed.........male......XL
98 MATJAŽ FERARIČ SLOVENIA TEAM BGD BGD ADAM confirmed.........male......L
99 ADIL GÜR TURKEY confirmed.........male......XL
100 IBRAHIM DINCER TURKEY TURKISH NATIONAL TEAM BGD ADAM confirmed.........male......M
101 KEREM DINCER TURKEY TURKISH NATIONAL TEAM BGD ADAM confirmed.........male......M
102 SELMA İLTER TURKEY nİLÜFERHAVACILIK ICARO PICA waiting registration form and photo for ID Card
103 RASİM KUŞCU TURKEY nİLÜFERHAVACILIK ICARO PICA waiting registration form and photo for ID Card
104 EROL ASLANTAŞ TURKEY TURKISH NATIONAL TEAM BGD ADAM confirmed.........male......M
105 AHMET ŞİMŞEK TURKEY TURKISH NATİONAL TEAM BGD ADAM confirmed.........male......M
106 CHARLES GRANTHAM UNITED KINGDOM Green Dragons UP UP ASCENT 4 confirmed.........male......XL
107 OLANROGERS ROGERS UNITED KINGDOM waiting registration form and photo for ID Card
108 ANDY SHAW UNITED KINGDOM UP UK ASCENT 3 confirmed.........male......XL
109 ANDREW WEBSTER UNITED KINGDOM UP UK UP ASCENT 3 confirmed.........male......M
110 AVNI KUÇI KOSOVO Shqiponja Artë - Suharekë BGD (ADAM) confirmed.........male......XL
111 ALBAN KURTISHI KOSOVO Shqiponja Artë - Suhareke BGD confirmed.........male......M
112 SAFET SYLAJ KOSOVO Shqiponja Artë - Suhareke OZONE confirmed.........male......L
113 NIJAZI GASHI KOSOVO Shqiponja Artë - Suhareke BGD confirmed.........male......XL
114 HIZDRI GUBETINI KOSOVO BGD Kosova BGD confirmed.........male......M
115 GËZIM STATOVCI KOSOVO Aero Klub LLAPI BGD confirmed.........male......XL
116 FANOL SHALA KOSOVO BGD Kosova BGD ADAM confirmed.........male......XL
117 FATJONA GEGAJ KOSOVO OZONE , ATOM3 confirmed.....female.....M
118 FADIL GËRGURI KOSOVO Kosovo OZONE confirmed.........male......XXL
119 BURIM JASHARI KOSOVO BGD ADAM confirmed.........male......XXL
120 ARSIM BEGOLLI KOSOVO AERO KLUB LLAPI OZONE BUZZ 3 waiting registration form and photo for ID Card
121 BURHAN BERANI KOSOVO FLY DARDANIA OZON waiting registration form and photo for ID Card
122 MIGJEN SHALA KOSOVO Kosova ATOM 3 waiting registration form and photo for ID Card
123 VETON SYLAJ KOSOVO Kosova BGD ADAM waiting registration form and photo for ID Card
124 NAIM UKAJ KOSOVO Kosova BGD ADAM waiting registration form and photo for ID Card
125 FLAKA KADOLLI KOSOVO Ak Shqiponja Arte BDG ADAM waiting registration form and photo for ID Card
126 PETRIT MUSTAFA KOSOVO Bgd BGD EPIC confirmed.........male......L

©2014 Paragliding accuracy world cup